Skauti

Skauti jsou naší další výchovnou kategorií. Přechází do něj vlčata, která dosáhnou věku 11let a zůstávají zde obvykle do 15 let. Hlavní náplní činnosti skautů je zdokonalování se ve skautských i jiných dovednostech. Kluci si tak například vyzkouší postavit stan, rozdělat oheň, rozluštit šifry či ošetřit zraněného. Kromě toho hrajeme spoustu nových, zajímavých a napínavých her, při kterých kluci dobře poznají sami sebe i ty ostatní. Ve skautech často vznikají přátelství, která vydrží dlouho do dospělosti. Schůzky i akce jsou také plné různých sportovních soutěží a turnajů ve sportech jako je fotbal, ufobal, lakros, střelba z luku a další.

Kdy se scházíme

Skauti se schází po družinách v úterý, středu nebo ve čtvrtek vždy od 17:00 do 19:00 v klubovně.

Kdo nás vede

Hlavním vedoucím skautů je Vašek Kolář, kterému letos pomáhají Štěpán Juránek a Tomáš Milek.

Naše akce

Kalendář akcí skautů je opravdu pestrý. Během roku realizujeme celou řadu akcí. Kromě tradičních jednodenních výletů do přírody, podnikáme třikrát ročně vícedenní výpravu někam mimo Brno. Jednu z nich obvykle plánujeme společnou s oddílem skautek. Nezapomínáme také na různé hry a závody. Pravidelně se účastníme Svojsíkova závodu a dalších akcí. O prázdninách pak vyrážíme na 14-ti denní tábor, který je vyvrcholením naší celoroční činnosti.

Družiny

Kluci ve skautech jsou rozděleni do čtyř družin (Kamzíci, Mamuti, Svišti a ****). Na rozdíl od vlčat tráví skauti v družinách více času. Družiny vedou rádcové, kteří za pomoci vedoucích samostatně připravují družinové schůzky, které probíhají každých čtrnáct dní.

<< květen 2024 >>