Co potřebuješ

Je několik věcí, které budeš potřebovat a které se ti můžou hodit. Tak se na ně pojď podívat.

Na schůzku si vezmu:

Co potrebujes

Na jednodenní výlet nebo akci si vezmu:

Kromě věcí, které normálně nosíš na schůzku, si vždycky nezapomeň vzít nějaké jídlo a pití, pokud se jde na výlet - vezmi si dobré boty a oblečení podle počasí. Vždy je dobré vybavit se pláštěnkou pro případ deště. Vždy před takovou akcí však dostaneš pozvánku, na které budou věci, které potřebuješ napsány.

Co si pořídit

Spacák

Jednou z věcí, která se ti bude hodit, je spací pytel. Budeš ho potřebovat minimálně 2x v průběhu roku na víkendových akcích a pak na letním táboře. Pokud si budeš pořizovat nový, pamatuj na to, aby ti v něm nebyla zima a na to, že ho budeš využívat klidně i několik let. V dnešní době je asi nejlepší spacák z umělých vláken. K zahození není spacák, který je po sbalení menších rozměrů.

Karimatka

Se spacákem samozřejmě souvisí karimatka. Často spíme na výpravách na podlaze nebo na tvrdých postelích. Karimatka by tě měla nejen izolovat od země, ale také by ti měla poskytnout pohodlí. S přehledem postačí klasická karimatka z pěnového polystyrenu, pokud si ovšem chceš dopřát komfortu, můžeš se podívat po nafukovacích karimatkách.

Ešus

Na vícedenních výletech a zvláště na táboře jíme z ešusů. Je to velice praktická věc, která se ti bude rozhodně hodit. Dá se sice nahradit plastovou miskou, ale zvláště do táborových podmínek je nerozbitný ešus nejpraktičtější. K ešusu si vždy nezapomeň přibalit příbor. V dnešní době se dá zauvažovat nad koupením nerezového ešusu, nicméně staré hliníkové rozhodně postačí.

Baterka

Stejně jako předchozí věci i baterka se ti bude hodit asi jen na vícedenních akcích. Baterku oceníš při večerních táborácích, při hrách, nebo jen tak, když budeš po tmě něco hledat. Doporučujeme koupit LED diodovou baterku, která vydrží podstatně déle než klasické žárovkové baterky. Praktické jsou také čelové svítilny tzv. čelovky.

Velký Batoh

Na některé z vícedenních akcí musíme občas urazit kousek cesty pěšky, často cestujeme vlakem nebo autobusem. Není příliš praktické táhnout se s malým batůžkem a několika dalšími zavazadly v rukou a už vůbec ne s kufrem (ten se hodí maximálně na tábor). Do budoucna bude určitě vhodné pořídit si větší batoh, do kterého sbalíš jak spacák, tak všechny další věci. Pokud se rozhodneš takový batoh koupit, zaměř se na to, aby měl dostatečně měkký zádový systém a bederní pás. Prostě takový, který se ti pohodlně ponese. Měl by ti stačit batoh o objemu do 65 litrů. Větší batohy vybízejí k balení zbytečností.

Nůž

Velice praktickou věcí, kterou určitě budeš potřebovat na táboře je nůž. Nejlepší je nůž, který nezabírá moc místa a který je přiměřeně ostrý. Do táborových podmínek se nejvíce hodí skládací nůž, některé z nich mají pojistku, která zajistí nůž před samozavřením. Nemusíš se bát, že bys práci s nožem nezvládl, naučíme tě s ním pracovat.

Kroj

Skautský kroj je slavnostní oblečení nás skautů. V našem oddíle jej používáme především na táboře. Kromě toho v něm jezdíme na některé výpravy, použití najde na různých skautských závodech apod. Není bezpodmínečně nutné ho mít, ale budeme rádi, když si ho pořídíš. Skautský kroj se skládá z košile a doplňků a nášivek. Které by na kroji neměly chybět, ukazují následující obrázky:

Kroj vlčat

Kroj skautů

Několik odkazů na skautské prodejny v ČR, kde se dá kroj objednat:
www.junshop.cz, www.limansport.cz, www.militaryrange.cz

Oddílové tričko

Oddílové tričko stojí 250kč. Tričko ve své velikosti si objednáš u vedoucích a zaplatíš současně s platbou tvého prvního tábora. Tričko dostaneš na táboře po dokončení nováčkovské zkoušky a složení vlčáckého slibu.

<< květen 2024 >>