Doškolovací zdravotnický kurz - Andula

Zdravotní zkouška - Zdravotnický kurz

Zdravotnický tým ANDULA je součástí spolku Junák – český skaut, středisko Řehoře Mendla Brno, z.s. a pracuje již od roku 2007 v oblasti organizace zdravotního školení. Naše činnost se neskládá z obyčejných uspávacích přednášek. Zaměřujeme se převážně na to, co by měl každý z nás nejen znát, ale hlavně umět. Poskytnout první pomoc raněnému člověku se může někomu zdát velice obtížné. ANDULA vám ukáže, že tomu tak ve skutečnosti není. Naučíme vás prakticky a hravě základy, jak postupovat v té kritické chvíli, jak správně ošetřit, jak se chránit, jak komunikovat se zraněným a spoustu dalších užitečných dovedností. O naše služby může požádat kdokoliv. Jsme otevření všem, kteří o naše rady stojí. Tým Anduly je tvořen odborníky z řad lékařů, záchranářů, zdravotních sester, držitelů odborné činovnické kvalifikace (OČK) a absolventů ZDrSEMu.

více na: https://andula.net/doskolovaci-kurz-andulka/

Naši absolventi:

• Petr Kotásek (absolvoval 17.3.2019)
    Doškolovací zdravotnický kurz byl jednodenní. Skládal se z několika různě zaměřených přednášek, drobných praktických ukázek, praktického procvičení resuscitace a vyzkoušení práce s automatickým defibrilátorem. Za přínosné bych označil přednášky ohledně táborových nemocí a úrazů. Věci týkající se hygieny a první pomoci pro mě sice nebyly nové, ale na druhou stranu pro připomenutí se to určitě hodí slyšet znovu. Kurz byl zakončený testem, který nebyl těžký, takže když během dne člověk dával trochu pozor, nebyl problém ho napsat. Kurz se konal v Bystrci v Bystroušce, takže člověk nemusel nikam daleko.

zobrazit všechny kurzy