Desátý vídedeňák-Podzimní táboření na Osadě Panterů

24.10.2008 - 28.10.2008

1. den - Pátek | 2. den - Sobota | 3. den - Neděle | 4. den - Pondělí | 5. den - Úterý |

1. den - Pátek

Pátek
Dne 24.-28.10. proběhla brigáda na našem budoucím tábořišti.Sraz jsme měli v pátek v 15:40 na Ečerově.Účast byla celkem malá:8 skautů (Vojta,Bacil,Tim,David,Michal D.,Jeník a Ondra),3 roveři(Jirka,Ruprd a Tomáš) a 3 vedoucí(Zevl,Jindra a Ivan).Se štěstím jsme se narvali do autobusu(řidič byl profík) a také jsme se štěstím dorazili do Kunžaku.Po cestě nám Ruprd naznačil,co bude naší celoroční etapou.Kolem deváté večer jsme dorazili na naše tábořiště,kde Bacil s Tomem stavěli stany.Kvůli únavě jsme šli spát.Jenže v noci někdo chodil po tábořišti.Indiáni!!!!!!.Přepadli nás indiáni,začal někdo křičet.Jediné,co si pamatuji,je,že někdo zabil Ruprda na mostě.Místo toho,abych ostatní probudil,jsem si šel lehnout a usnul jsem.

2. den - Sobota - Erby

Sobota
Ráno jsme se probudili okolo 9.hodiny.Po rozcvičce na nás čekala výborná snídaně,kterou přichystal Zevl.U snídaně jsme se dozvěděli,co se událo v noci.Indiáni nás přepadli,což byl úvod do celoroční hry.Kvůli moru,který vypukl v Evropě,jsme lodí dopluli do Ameriky. Našim úkolem je postavit si co největší město.Po snídani jsme vylepšovali tábořiště.Na oběd jsme měli fazolový guláš (ve stanu bylo trochu nedýchatelno).Po něm jsme začali sázet stromky okolo louky.Z toho důvodu,aby na nás nebylo vidět od cesty.Odpoledne jsme si zahráli fotbal na louce.Na večeři jsme měli špekáčky a teplý čaj,který byl nezbytný pro náš pobyt na brigádě.Také jsme kreslili erby našich měst.Pak jsme ulehli do spacáků.

Mamuti (3b), Svišti (2b), Kamzíci (1b),

3. den - Neděle - Rýžování zlata

Neděle
Ráno jsme se probudili do krásného slunného dne.Po rozcvičce a snídani jsme šli na mši do kostela.Po bohoslužbě jsme šli do tábora,kde Ivan chystal ohniště na vynikající špízy.Odpoledne proběhla první etapa,kde jsme v řece sbírali peníze.Pak se uskutečnil zápas mezi týmy FC Lami-FC Nekopnem si.Boj to byl velmi vyrovnaný,nechyběly zde skluzy a ostré souboje,ale nesmíme také zapomenout na krásné góly.Večer jsme hráli na bludičky a potom jsme se vrhli na vajíčkovou pomazánku.Účinky horší než po guláši.Když jsme se vraceli ke stanům,našli jsme na nich námrazu.Byly -2 stupně.

Svišti (3b), Kamzíci (2b), Mamuti (1b),

4. den - Pondělí - Hledání surovin

Pondělí
Ráno jsme se probudili bez Ivana,který v neděli večer odjel do Brna.Po rozcvičce a snídani jsme vyrazili do lesa na dřevo,které v kuchyni došlo.Dopoledne jsme si udělali malý válet do Rudolce.Na zpáteční cestě jsme nesli zapálené svíčky,které nám samozřejmě nesměli zhasnou.Tuto hru vyhráli Mamuti.Po segedínském guláši následovala 2.etapa.Měli jsme dostat od místních domorodců potřebné suroviny,které jsme vyměnili za peníze.Etapu vyhráli Svišti.Pak jsme si zahráli fotbálek.Velmi aktivní Jindra udivoval spoluhráče svým výkonem,bylo zde k vidění mnoho zajímavých pádů,faulů a gólů.Po večeři byl minioheň v tee-pee,předváděli jsme pantomimu a zhodnotili brigádu.Pak jsme šli spát.

Mamuti (3b), Svišti (2b), Kamzíci (1b),

5. den - Úterý

Úterý
Po rozcvičce a snídani jsme si pomalu balili věci.Museli jsme také zbourat kuchyň,odnést lavičky,nádobí a všelijaké nářadí.Potom přijel Ivan,pomohli nám s úklidem a jak jsme tak uklízeli,zahlédl Tomáš v potoku raka.Všichni se seběhli a tvora si prohlíželi.Po obědě jsme nanosili věci k autu a Ivan nás nadvakrát části rozvezl do Kunžaku.Odtud jsme odjeli autobusem do Brna.
Vojta K.

<< june 2024 >>