Lobinův závod

12.9.2008 - 14.9.2008

Lobinův závod | Výsledky Lobinova závodu |

Lobinův závod

Na již tradiční místo na konečně Ečerova jsme se sešli kolem čtvrté hodiny na odjezd na závod. Z vedoucích tu byl jen Petr a na Mendláku přistoupil Tomáš. Náš tým se skládal především ze skautských rádců a podrádců. Přišel Komár, Jeník, Joža, Elly, Tim, Vojta a já. Městskou hromadnou dopravou jsme se dostali až na Hlavní nádraží. Vlakem jsme pak pokračovali až do Rožné. Naše krámy odvezlo auto ale my jsme museli jít pěšky až na základnu Blažkov. Tam jsme se zaregistrovali a začali jsme si stavět stany. Už se pomalu setmělo a pomalu se chystalo zapálení zahajovacího táboráku. Radil hlavní rozhodčí pronesl několik slov a pak měla každá skupinka zahrát nějakou scénku. My jsme předvedli malou pěveckou soutěž. Pak se shromáždění rozpustilo a šli jsme spát. V 7h ráno nás probudila melodie trumpety. Kolem vyhaslého ohniště jsme se rozcvičili a postupně jsme se chystali na závod. Na nástupu jsme obdrželi poslední instrukce a seznámili jsme se s naším terénním rozhodčím. Tím byl Bivoj ze svazového oddílu Tuřany. Po znělce mezinárodního skautského signálu jsme od Bivoje obdrželi souřadnice S-42. Na mapě jsme určili místo a vyrazili jsme. Cestou jsme se s naším rozhodčím postupně blíže seznamovali a také nechyběla skupinka ,,WOWáků''. První stanoviště jsem určil asi o půl kilometrů jinde ale na to jsme přišli brzy a tak jsme moc času neztratili. První kontrola se týkala problémů globálního oteplování. Na otázky jsme odpověděli a pokračovali jsme na další kontrolu. Souřadnice nás zavedly na hráz jednoho z mnoha rybníků. U kořenů staršího stromu byli do země zapíchnuté praporky pomocí kterých jsme měli vyslat a přijmout 10 slov. Kousek odtud u studánky Cyrilky jsme měli ze dvou kosočtvercových celt postavit co nejlepší stan. S obědem jsme se kvůli zákazu posunuli na místo, kde jsme na vícedeňáku také vařili. Rozdělali jsme oheň, ohřáli vodu na čínskou polévku a k druhém jídlu byla kaše s lunchemeatem. Stejně jako na vícedeňáku jsme si cestu krátili kolem potoka a došli jsme až do Krčmy. Na informační tabuli jsme nalezli poznávání bezobratlých zvířat. Něco málo jsme odhadli, ale často jsme zaměnili šídlo s vážkou nebo saranče s kobylkou. Pak jsme seběhli do údolí nějaké říčky a u studánky jsme poznávali slavné české osobnosti. Jen pan Heyrovský nám trval déle. Potom jsme pokračovali studeným údolím až na mostek, kde se poznávali houby. Cestou na další kontrolu jsme odlévali stopu nějakého ptáka. Docela jsme se zdrželi a pomalu se setmělo a ochladilo. Na Mitrově jsme si už svítili čelovkami. Na zřícenině jsme rozeznávali státní symboly. Seběhli jsme dolů k vodě po cestě směřující do Strážku. Pod menší skálou jsme postavili bivaky, rozdělali oheň a opekli špekáčky. Po brzkém ranímprobuzení jsme se zahřáli teplým čajem a spěchali na základnu. Ta jsme se setkali s Petrem a Tomem a společně jsme si sdělili zážitky. Po obědě nastala chvíle závěrečného nástupu. Byli ohodnoceny všechny kategorie. Náš tým Panteři vyhrál a slavnostně převzal gratulace a kvalitní ceny. Plní radosti a úžasu jsme došli na nádraží a jeli se spoustou zážitků domů.
Ondra K.

Výsledky Lobinova závodu

VÝSLEDKY 5.ROČNÍKU LOBINOVA ZÁVODU

kategorie B - starší světlušky:

1. místo - BAOBABY, 1. dívčí oddíl Třebíč, Junák
2. místo - KOBYLKY, 6. dívčí oddíl Fryšták, SSS ČR
3. místo - PAMPELIŠKY, 18. dívčí oddíl "Veronica" Jevíčko, SSS ČR

kategorie B - starší vlčata:

1. místo - KENTAUŘI, 28. oddíl "Petra Müllera" Jevíčko, SSS ČR
2. místo - VLČATA, 5. oddíl Fryšták, SSS ČR