Přespání na hradě Veveří

18.4.2008 - 19.4.2008

1.den - pátek | 2.den - sobota |

1.den - pátek

Sraz byl 16:10 na konečné busu 52 – Zoo. Jelo se až pod hrad, odkud nás vzal bratr a sestra na hrad. Ubytovali jsme se pod hradem na nádvoří v malém domečku. Hned potom jsme šli k ohništi, kde jsme si zahráli par seznamovacích her. Po výtečném seznámení jsme šli uklízet prostor před bránou. Sbírali jsme různé svinstvo. Od starých peněženek přes boty až k víku od popelnice. Všechno jsme dali do pytlů a šli jsme připravit opékání buřtů (oheň a pruty). Po večeři jsme šli hrát hry. Zahráli jsme si upíry, hru se stanovišti např.:stanoviště s hádankami, test o Veveří, zručnost atd..Byl pokus i o městečko Palermo. Někteří naši skauti nechtěli spát vevnitř, a proto si vybrali dobrodružnější verzi: venku před hradem na stolech v bufetu v zahrádce. Do půlnoci si skauti a skautky povídali a po půlnoci už většina byla v postelích.
Pazour

2.den - sobota

Asi v 7 hodin nás probudili zvony. Pak začala série kanadských žertíků, které odstartovalo schování Komárova spacáku a ukončilo důchladné ulechtání původce většiny všech srandiček (to značí mě, Radima). Až všichni začali mít hlad, vytáhl Jeňa pomazánky od maminky a my se na ně hladově vrhli. Nejlepší byla jednoznačně salámová, protože tu jsme spořádali v okamžení. Přišli všichni, jen Tomáš byl tak ospalý, že ho ani představa lákavé snídaně nedokázala vytáhnout z postele. Poté jsme se ještě zkonzumovali půlky přebytečných tatranek a vyrazili prozkoumat hrad na vlastní pěst. Pohled z jednoho cimbuří, na které jsme se dostali, opravdu stál za to. Pak už jsme ale museli do práce. Čistili jsme stráň, která je zčásti vidět na fotce od dřevin, pozůstatků cihel a skla z rozbitého skleníku.Všichni měli hlad a tak jsme si dali po pořádné práci… jablko jako křen. Potom jsme ještě chvíli pracovali s úžasně ostrou mačetou a neméně ostrými zahradnickými nůžkami. Došlo i na kanystr a triangl, které si skauti z Veverské Bítyšky evidentně zamilovali. Až jsme se dost vyřádili, šli jsme na oběd. k obědu byly opravdu dobré špagety. Po obědě následovalo balení a Palermo. Pak přišla prohlídka hradu, která ne že by byla vyloženě špatná, ale byla trochu… nudná. Jedi né co opravdu stálo za vidění byla opravená střecha a nastavované trámy. Po skončení prohlídky jsme popadli batohy a šli na autobus, kde jsme snědli naše poslední jídlo – tatranky. Poté následoval neúspěšný pokus vysadit mě na střechu zastávky a odjezd autobusem. Celá akce se mi líbila a doufám, že všem ostatním taky.
Radim

<< may 2024 >>