RK Rozrazil - první víkendovka

2.11.2007 - 4.11.2007

1. víkendovka |

1. víkendovka

Uličkami Brna až jsme došli na Křenku. Na Křence jsme se urychleně přezuli do papuček.Když jsme konečně za neustálého kamenování došli k nějaké škole…přesně řečeno ke škole Křenová, položili jsme si baťohy na kraj chodby a byli vedoucími posláni do tělocvičny.Ocitli jsme se v tělocvičně a řekli nám: „Všichni převlíknout do kostýmů, čeká nás párty se Shrekem!“, a tak z ničeho nic se z nás stali pohádkové bytosti.No tak jsme se převlíkli do kostýmu, naběhli tam a představili se Shrekovi.Potom jsme hráli spoustu vyblbovacích her např. honičku na krabicích apod.Při hrách proběhla dyskrimance Kormoránů-na žádnou hru nemůžete být spolu! Řekla Ananas.Potom jsme dělali pyramidy z lidí a různé jiné hry, u kterých jsme se seznámili.Pak jsme se museli rychle přesunout na nádraží…….protože nám asi za 10 min jel vlak do Bílovic.Šli jsme rychle.Jelikož vlak měl zpoždění asi 5 minut, tak jsme ještě chvíli čekali.Cesta vlakem rychle uběhla.Hned jak jsme dojeli, tak jme se vydali směr sokolovna.V sokolovně jsme se ubytovali a najedli a šli spinkat.

Další den pro nás začal promítáním kousku filmu Shrek. Následovně jsme šli na rozcvičku ven. A tak jsme si na rozcvičce zahráli bomba hry jako buldok, balonky. Katuška to vyhrála a to nepíchla ani jeden balónek pomocí toho připínáčku :-). Pak jsme se odebrali na snídani a to bylo snad jediný normální a dobrý jídlo celého víkendu – byl to můj oblíbený rohlík s butelkou. Po snídani jsme se rozdělili do čtyř skupin a čekali nás dvě přednášky: metodika a idea. Další dvě skupiny se rozdělily na čtvrtiny a následovaly přednášky na téma „Jak naučit“.Metodiku s Pingem jsme strávili ve spacáku na žíněnkách………………a ve spacácích jsme pokračovali i na přednášce s Vosou-na idei…………Toto trvalo asi zhruba tak 2 hodiny…………….Po té jsme se šli všichni nasvačit-měli jsme jablíčko se zbytky ze snídaně ……………mńam!:-) Po svačině následovali další přednášky. Ten kdo byl na přednáškách „jak naučit děti´´ teď pokračoval na přednášky metodika (plánování) a idea. Poté oběd, který byl formou velmi slizké špenátové polévky a jako druhý chod byla modrá rýže s rajčatovo-zeleninovou omáčkou posypanou sýrem. No mňamka!!!! Po obědě jsme měli polední pauzu . Nemuseli jsme se zrovna nic učit takže jsme si hezky odpočívali po „skvělým“ obědě. Potom jsme pokračovali v přednáškách …. Zdravověda: technika obvázání , krvácení atd. pokračovali jsme v metodice (jak připravit schůzku a výlet) a psychologie : rozebírali jsme řešení problémů v oddíle.a družině. Po velice únavném programu následovalo nejvíce stravitelné jídlo na víkendovce a to perník. A potom byl program (nevíme co…). A potom? Opět jsme pokračovali v přednáškách. Potom nám poslal Shrek velice milé překvapení v podobě opražených červů - měl to být popcorn. Každý si musel povinně vzít hrstku. Čičimu to tak chutnalo, že se z toho pobil. Následovala večeře v podobě černých špaget s červenou česnekovou omáčkou a bílím posypem. Zájemci si na to mohli přihodit „popcorn“. A kdo se nepoblil do teď tak byl divnej. Po večeři jsme dostali nachvíli pokoj. Další hra byl zahájena videem o unesení pohádkových postaviček. Po scénce a vysvětlení hry jsme se po skupinách po slepu přesunuli autem na místo začátku. Po odstartu hry všichni začali tlačit svoje svěřence do lesa, Háček byl v tom že svěřenci byly na kolech nejrůznějšího druhu a nemohli se dotknout země. Takže jsme je museli různě tlačit a jet podle odrazek na stromech.Cesta samozřejmě nemohla vést normálním lesem, ale lesem extrémně hustým a extrémně členitým, takže občas jsme měli co dělat, abysme to zvládli. Došli jsme až ke Shrekově bažině, kde na nás čekal oslík.Jenže ke Shrekovi se nemohlo jen tak, protože to byla bažina, museli jsme po sobe nějakým způsobem přelézt……………(jinak bychom zapadli a nedostali bychom se dal). Pak konečně všechny unesené pohádkové postavičky přelezly a mohli jsme všichni jít. Následovali jsme vedoucí na cestu a pak je s zavázanýma následovali na rozlehlou louku, kde jsme dostali svíčky a začali jsme rádcákovou tradici-rituál. Jelikož začalo víc pršet, přesunuli jme se zpět do sokolovny. Kde jsme převlékly do suchého a šli spát.

Když nás ráno vzbudil vysoký zpěv Fiony oznámila nám Rézi, že je rozcvička ve spacácích. Všichni se snažili ulít se co nejvíc. Následovala hygiena a následně snídaně-chleba s pomazánkovým máslem. Po snídani následoval program – udělání vlastních schůzek.Byly jsme rozděleni do 3 skupin zhruba po pěti dvojicích.Schůzka měla trvat 25 minut. Potom nám náš dozor řekl kladné i negativní názory k našim vymyšleným schůzkám. Po schůzkách jsme se podívali na prezentaci našich vysvětlování her na videu.Bylo velice zábavné zvláště Katčino rapování.Následoval oběd-zelená bramborová kaše, párky a okurek.Po obědě následovala zpětná vazba v podobě otázek vypsaných na papíře plus závěrečné hodnocení víkendovky. Když se všichni dopsali a nebo opsali :-) museli jsme si vynést svoje věci ven.Levná pracovní síla v podobě teamu šla uklízet až na vyjímky kteří nám vysvětlili poslední dvě hry. V první šlo si co nejvícekrát si ve skupině nahrát a druhá byla Huttutututututututututututututtutututututututututututu.A po uměleckých fotkách v brance jsme se odebrali na nádraží.Vlak nám jel zhruba za 10 min.Takže si někteří stihli koupit například plesnivou čokoládu nebo Kofolu.Ve vlaku jsme si stihli vyměnit pro někoho užitečné kontakty jako například ICQ, telefon, atd.. Po dojetí do Brna jsme se postupně rozešli do našich sladkých pěkných domovů.Kde nám pro ty kdo se podívali na email poslal Pingu kontakty na ostatní abychom se mohli domluvit na sepsání této reportáže. A TOŤ VŠE……….

Reportáž sepsali: Abraxas, Andula, Esi, Gabča, Ilej, Katka, Kofi, Komár, Kristýna, Lída, Ori, Tebi, Pirát,Wizy, Žížalka

<< april 2024 >>