Svojsíkův závod (skauti)

14.4.2007

Kronika | Výsledky |

Kronika

Sraz byl jako vždy na konečné 1 a 3 poměrně brzy. Sešli jsme se všichni skauti až na Komára, který byl na závodech v šermu a Petra B. Z vedoucích dorazili Jeňa a Jindra, později i Milan. Tramvají a trolejbusem jsme dojeli do Králova Pole, poté autobusem 42 ke Globusu. Odtud jsme se vydali pěšky ke skautskému srubu na kopci Strážná. Zde jsme se zaregistrovali naše dvě družiny: Svišti a Kamzíci a čekali jsme na zahájení. Po slavnostním nástupu jsme konečně dostali mapy a instrukce a vyrazili na trať. Naším úkolem bylo obejít asi 8 kontrol, na kterých jsme měli plnit různé úkoly: Tak například Krizová situace, kde jsme měli přijít na to co dělat, když nám světluška zůstane ve vlaku. Zdravověda, kde jsme měli ošetřit raněného, Orientace, kde jsme absolvovali malý azimuťák, či hledání v jízdních řádech nebo přenášení přes vodu. Po krátké polední pauze následovaly Brány. Tři stanoviště, která jsme museli obejít a splnit úkoly. Na první museli někteří vybraní jedinci překonat lanovou překážku, na další se odhadovaly míry, váhy a časy, na třetí se pletl turbánek. Než se vyhodnotil celý závod zahráli jsme si Ufobal. A jak jsme dopadli? Z celkem 8 chlapeckých družin jsme my Svišti skončili na místě 4., Kamzíci o jedno místo níž. Na to, že jsme tu byli poprvé, myslím docela slušný úspěch. I když Milan by nás radši viděl na stupních vítězů, neboť jedině tak bychom se mohli ukázat i v dalším kole tohoto prestižního Svojsíkova závodu.
Petr K.

Výsledky

Celkem se účastnilo 8 chlapeckých a 7 dívčích družin Postupovali vždy první dvě v každé kategorii.

Naši Svišti skončili na bramborovém místě a Kamzíci hned za nima, na pátém místě.

(zápis do kroniky píše Joža)

<< červen 2024 >>