Zahajovací celooddílový výlet

3.10.2020

skauti | vedoucí |

skauti

Skauti se na výpravu vydali
před tím hodně jídla sežrali.
V Kuřimi vyfotil fotku Radek,
vyblejskl nás bez námitek.

Šli jsme lesy, louky, bažiny,
pospolu jdou všechny družiny.
Pak vzhlédli jsme, zřeli jsme Babí lom,
ve výhledu bránil jen jeden veliký strom.

Dále jsme pokračovali po hřebeni,
to pro nás skauty výzva není.
Poté z kopce sešli jsme hned,
ten náš běh byl skoro i let.

Přes několik vesnic jsme přešli,
do cíle však rychle jsme došli.
Do už jen odpočinek byl,
na zahradě rozpálili jsme gril.
Mikuláš Přibyl

vedoucí

V sobotu 3. října jsme se sešli na Ečerové, odkud jsme se přepravili na zoo. Tam na nás čekal objednaný autobus, který nás odvezl do Kuřimi. Tam jsme si udělali společnou fotku a vyrazili jsme po modré směrem na Babí lom. Výlet vedl Kokos, a když jsme se dostali mimo města, vyhlásil tradiční výletové hry - potopu, nálet a lavinu. Protože naše cesta vedla prudce do kopce, nebyl prostor pro hraní her a dělali jsme jen krátké přestávky na pití. Poté, co jsme se podívali z rozhledny do okolí, jsme pokračovali po hřebenovce a na Lelkovadlo. Tam jsme si v přístřešku dali oběd a zahráli si hru. Pak jsme se vydali po asfaltce z kopce do Lelekovic, a dál směrem na Jinačovice. To už nás trochu honil čas, a tak jsme přidali do kroku. Z Jinačovic jsme měli domluvený autobus zpátky na Zoo, který jsme stihli úplně přesně. Pak už jsme jen dojeli domů.
Jiří Bareš

<< may 2024 >>