Celooddílový zimní výlet

8.2.2020

skauti | vlčata |

skauti

Dne 8.2. jsme se konal Zimní Celooddílový výlet. Sešli jsme se na zastávce Zoo a vyjeli busem číslo 303 směr Veverská Bítýška. Po příjezdu do Bítýšky jsme vyrazili do kopců. Po půl hodině chůze jsme zastavili na palouku, kde se konala první hra. Jednalo se o seznamovací hru, při které nám vedoucí přidělovali jména členů a my je museli toho člena za daným vedoucím dovést. Po dohrání seznamovačky přišly typické výletové hry jako nálet nebo potopa. Další hra jménem Mafie přišla po cca hodině chůze. Ve zkratce šlo o to, že každý člen dostal základní informace (počet sourozenců, barva očí, délka pobytu v oddíle) o členu jiném. Cíl této hry bylo toho daného člověka najít a „zabít“, tento „zabitý“ člověk vám dal informace o dalším členovi, kterého měl za úkol „zabít“ on. Nesmím taky opomenout, že členové byli rozděleni do 4 týmů, každý tým byl pojmenován po nějaké nemoci. Po rozdělení „obětí“ jsme pochodovali dál. Další přestávka přišla kolem 12:30, tentokrát se jednalo o přestávku obědovou. Po obědě přišla další hra, tentokrát nic nového, ale už léty prověřená „latrýna“. Cílem každého týmu bylo získat co nejvíce toaletního papíru. V tomto jim však bránil Průjem, který pokud vás chytl, museli jste mu odevzdat váš toaleťák. Chvíli po tom, co jsme dohráli tuto klasiku jsme šli dál. Po dvou hodinách kráčení jsme se konečně dostali do naší finální destinace, kterou tentokrát reprezentovala rozhledna Klucanina. Na samotné rozhledně jsme strávili hodinu. Hodina uplynula a my byli znovu na cestě, tentokrát už s jasným cílem: Tišnovské Nádraží. Na nádr už byla cesta příjemná a náš vlak přijel relativně rychle. Asi dvě zastávky před Brnem přišlo vyhodnocení her. Mafii vyhrál Tobiáš a celovýletovou hru vyhrál tým Ebola. Cesta do Brna byla rychle utekla a bez mrknutí oka už jsme byli na Hlavním Nádraží. Z Hlaváku už jsme jeli šalinou jedničkou až na Ečerovu. A tímto nám výlet končí…..
Matěj Dvořák

vlčata

Byl sraz na Ečerově v 9:20 a jeli jsme do Hradčan vlakem, šalinou a pak jsme šli podél řeky a pak jsme šli podél řeky a všichni brali led z řeky a házeli ho o zem. Pak jsme měli picí přestávku. Hráli jsme plno her, třeba rybičky rybáři a tak dále. Bylo všude plno bahna a měli jsme těžké boty, že jsme s nimi nemohli chodit. Potom jsme došli do Veverské Bítýšky a od tam autobusem zpět.
Albert Janík

<< june 2024 >>