Celooddílový zimní výlet

27.1.2018

Celooddílový zimní výlet - skauti | Celooddílový zimní výlet - vlčata |

Celooddílový zimní výlet - skauti

Sraz byl jako tradičně na zastávce Ečerova. Pak jsme pokračovali šalinou číslo jedna na Hlavní brněnské nádraží a odsud vlakem do Blanska. Cestou jsme mohli pozorovat krásně zasněženou krajinu. Naše pozorování přerušily krátké herní úlety, které jsou nám všem dobře známé a to Nálet-pro tento výlet Draci, Potopa a Lavina-někdo zná pod pojmem Kámen nebo Šutr. Zvláštností v těchto úletech bylo, že Draky mohl vyslovit téměř kdokoliv. Samozřejmě, že to mělo háček. Bez háčku by to nebylo ono. Naším cílem nebylo se jenom schovat před letícími draky, ale taky se k nim co nejblíže přiblížit a vidět je. Tak tedy Draky mohl vyvolávat pouze ten, kdo byl nejblíže předešlému vyvolávači. První taková pořádná hra, která nám zkazila naše pikle jak nejlépe sestřelit vedoucího, byla pojmenována po jednom z našich členů. No dobře spíše on byl pojmenován po ní, ale to je jedno. Byla to jedna z modifikací hry Bingo. Potom jsme dále pokračovali v cestě. Mladší účastníci výletu se zabořili do světa fantazie, jiní dali zase přednost hrám, kde se muselo logicky uvažovat, no a ti největší magoři si dávali hodinu matematiky s Radkem Jančíkem. Samozřejmě nechyběla nějaká ta etapa a pořádná koulovačka. Naším cílem bylo dojít na rozhlednu. Ten jsme úspěšně splnili a odsud pádili do nejbližší vesničky na vlak no a potom domů.
Daniel Holuša

Celooddílový zimní výlet - vlčata

Vyrazili jsme z Brna vlakem do Blanska. Šli jsme na kopec a pak jsme hráli hru s podpisama. Hráli jsme koulovačku s vedoucíma, kde měli vedoucí meče. Pak jsme hráli hru se skautama a hledali jsme žetony a skauti byli draci a chytali nás. Pakse šlo na rozhlednu a potom na vlak a domů. Tomáš H.