Zimní radovánky

14.1.2017 - 15.1.2017

1. Den - skauti | 2. Den - skauti |

1. Den - skauti

Ráno(14.1.2017) v 7:20 byl sraz na Ečerce. Tam jsme nasedli a jeli na jsme jedničkou. Nějak jsme se dostali na na vlakovém nádraží v Králově poli. Od tam jsme jeli vlakem. Opět jsme se dostali do Nového Města na Moravě. Všude bylo hrozně moc sněhu. To jsme ale poznali už cestou. V Novém Městě na Moravě na nás čekal pan Juránek s autem, do kterého jsme následně naskládali naše věci. Bohužel Kubu nenapadlo si tam dát sáňky, tak je celou dobu táhl tím sněhem. Než jsme vyrazili z města, už jsme šlapali v běžkařských stopách. Za pár okamžiků. jsme se dostali k běžkařskému areálu. Po malé pauze na tomto místě jsme vyrazili lesem až k nějaké budově na okraji les. A pak jsme šli lesem. Mnoho lidí si nenechalo ujít příležitost po někom sníh hodit, nebo ho do sněhu shodit. Po namáhavé cestě jsme dorazili k lavičkám, kde proběhla malá pauza. Poté jsme šli opět dál. Kousek jsme se vrátili a dál jsme pokračovali neprojitou cestou. Sníh byl místy až po kolena, ale jinak nad kotníky. Šli jsme docela dlouho. Cestou jsme museli překonat potok. Pak už to bylo jen do kopce. Krátká pauza na rovince na cestě. A celou dobu až k penzionu jsme šli do kopce a brodili se sněhem. Já jsem šel první a prošlapával jsme cestu, ale nemyslím, že by to ti za mnou měli o moc lepší. Když jsme došli k penzionu, tak jsme se dostali na prohrnutou cestu. Chůze se zrychlila a v Rokytné jsme za chvíli. Na chalupě byl oběd a trocha volna. Pak jsme šli sáňkovat a hlavně bobovat. Ale protože bylo moc sněhu, tak to nešlo. Venku jsme byli až do večera. Na chatě byla večeře - těstoviny s kečupem a sýrem. Večerka byla v 10,00. V noci se nedělo vůbec nic. Žádná noční hra(bohužel).
Ansorrin

2. Den - skauti

Ráno byl budíček. Po budíčku byla snídaně, na kterou byly lupínky s mlékem. Po snídani byl program venku. Hráli jsem různé hry. Například eskymáckou honičku nebo jsme se koulovali a schovávali za stěny ze sněhu, které jsme za tím účelem postavili. Tým starších(sice početně chudší) proti týmu mladších. Vyhrál tým starších. Ale protože někomu byla zima tak odešel na chalupu a boj pokračoval na novo, ale bez některých účastníků. Před koulovačkou byla ještě společná fotografie v kanále, protože proč ne? Až jsme se vrátili. tak byla volná zábava. Náhle naši volnou zábavu přerušil oběd. Na oběd byl guláš, který všem moc chutnal. A po jídle byl polední klid, ve kterém jsme se měli sbalit a připravit na odjezd. Než jsme uklidili chalupu, bylo asi kolem 3 hodin(nebo “hodně” podobně). Když jsme došli na zastávku ve vesnici, tak jsme se dozvěděli, že nám to ujelo. Takže se rychlejší skupinka(starší skauti + Kuba vedoucí) vydala do Nového Města na Moravě pěšky. Než pan Juránek odvozil zbytek skautů do Nového Města, tak starší tam starší dávno už byli. Za chvíli nám jel vlak zpátky do Brna. V Brně měli potřebu vystoupit už v Králově Poli, aby se mohli učit. Takže někdo vystoupil v Králově Poli s Kubou a někdo jel se zbytkem na Hlavní nádraží. A tak končí skautské radovánky v Rokytnu.
Ansorrin

<< červen 2024 >>